Poradniki Ciekawostki

Zdrowie i smaczne przetwory przygotowywane z wykorzystaniem starodawnych receptur

W okresie zimowym możliwość skorzystania z przetworów to sposób na uzyskanie dostępu do pysznych, tradycyjnie przetworzonych owoców oraz warzyw, a gdy nie ma możliwości zakupu ekologicznych artykułów w sklepach spożywczych. Przetwory mogą stanowić zarówno wyborne zakąski, ale mogą być też oszałamiającym dodatkiem do przeróżnych potraw. Przygotowane na słono lub słodko mają bardzo szerokie zastosowanie w polskiej kuchni. W miejsce decydować się na samodzielne przygotowanie przetworów, wolno postawić na oparte na stereotypowych recepturach domowe przetwory, jakie oferuje Piwniczka Babuni – na www.piwniczkababuni.pl wolno spowodować ten niesamowity asortyment.

Jakie są walory naturalnych przetworów?
Preparowane przez nas przetwory nie zawierają:
– chemicznych dodatków
– substancji barwiących
– zagęstników
– wzmacniaczy smaku

Przygotowane z wykorzystaniem znanych od lat, starodawnych receptur tradycyjne przetwory są w stanie zagwarantować dostęp do wybornych i zdrowych artykułów. Stosujemy wyłącznie wyselekcjonowane składniki, jakie pochodzą od pierwszorzędnych producentów. Składniki w postaci jarzyn pochodzą z upraw, jakie znajdują się w legendarnych z czystości regionów, co gwarantuje wysoką jakość wykonania. W ten sposób nasze przetwory są w stanie być z powodzeniem zastosowane w zbilansowanych, zdrowych dietach. Kiedy pojawia się jesień oraz zima, a w sklepach trudno uzyskać polskie owoce i warzywa, wówczas postawienie na przetwory to sposób zapewnienia w diecie ważnych składników, innymi słowy cennych witamin. W zdrowej diecie wykorzystanie produktów, jakie nie zawierają konserwantów, ma niesłychanie ogromne znaczenie, bo ogranicza dostarczanie do organizmu ludzkiego składników chemicznych, które odnajdują się w sztucznych artykułach.


Jak wykorzystać przetwory naturalne?

Marynaty, zaprawy znajdują rozmaite zastosowanie w kuchni, co wynika z gigantycznego obrębu przetworów, z jakich można dokonać wyboru.

Zdecydować można się na:
– pyszne syropy z przeróżnych owoców
– konfitury i dżemy
– owoce w syropach
– ogórki konserwowe i kwaszone w rozmaitych wersjach
sałatki
– tradycyjne zupy
– marynowane owoce i jarzyny

Przygotowane w należącej do nas jednostce gospodarczej zupy to gotowe oraz rozkoszne posiłki. Żur wiejski, barszczyk galicyjski, staropolski lub orientalne są w stanie być wykorzystane jako jednej z posiłków w ramach przygotowanego obiadu. Sałatki z rozmaitych warzyw jak cukinia, seler, mizerii, grzyby, czerwona kapusta, to zachwycający dodatek do każdego obiadu. Warzywne sałatki mogą być wykorzystane jako smaczne, oddzielna dania. Natomiast wspaniałym dodatkiem do wielu potraw są domowe przetwory w postaci marynowanych warzyw i owoców. Ćwikła, papryka, buraczki, pieczarki marynowane to smaczne przekąski, akcesoria do wykorzystania, choćby w czasie świąt. Do ponadprzeciętnych produktów docenianych przez konsumentów zaliczają się nasze ogórki przygotowane w wersji konserwowej i kiszonej. Ogórki przygotowujemy w rozmaitych wersjach, co obejmuje pomiędzy innymi ogórki kiszone małosolne, w miodzie, konserwowe domowe, z chili czy pomidorami. Są w stanie one stanowić zdumiewający dodatek również do kanapek. Podobnie jest z dżemami i konfiturami, które w szerokiej ofercie prowadzonej przez nas firmy występują w różnych wersjach. Przygotowujemy przetwory z przeróżnych owoców, począwszy od malin, a kończąc na pomarańczach.

scroll to top