Poradniki Ciekawostki

Projekt Biały Jaguar, innymi słowy polski Robinson Crusoe

Cudze sławicie, swego nie znacie – słowa te dalej są bardzo aktualne. Choć większa część z nas zna oraz docenia sobie pasjonujące przygody Robinsona Crusoe, to polska seria powieści o zuchwałym podróżniku, Johnie Bobrze, zostaje w ogromnej mierze niezauważona. „Wyspa Robinsona”, a później jej kontynuacje, inaczej „Orinoko” i „Biały Jaguar” autorstwa Arkadego Fiedlera, kultowego reportażystę, przyrodnika oraz prozaika. Nie jest to powieść historyczna, jednak postać Johna Bobra oparta jest na pewnych przesłankach, a to znaczy drewnianej łodzi z tekstem „JOHN BOBER / POLONUS / 1726” odnalezionej na wyspie Coche.

Czy ekranizacja „Wyspy Robinsona” jest realna?

Tak interesująca seria powieści kategorycznie zasługuje na ekranizację – ma ona duży potencjał również pod względem kulturowym, jak oraz komercyjnym. Efektowne przygody Johna Bobra to materiał, jaki idealnie nadaje się do przedstawienia za pośrednictwem filmu, stąd pomysł na projekt „Biały Jaguar”. Łącząc efektowną prozę Arkadego Fiedlera z współczesnym podejściem do filmu, wolno dostarczyć obserwatorom pamiętnych wrażeń, wzbudzając zachwyt oraz przenosząc w świat równikowych wysp. Morał nasuwa się sam – będzie to recepta na sukces.

Czy projekt Biały Jaguar będzie dużym sukcesem?

Od monotonnej oraz wielokrotnie przygnębiającej zwyczajności można oderwać się fikcją, odwiedzając barwne, pełne życia zakątki równikowego świata. Jest to całkowicie inny świat, który wolno zobaczyć oczami rodaka – polskiego podróżnika oraz poszukiwacza przygód, który trafił w samo serce Ameryki. Historia ta mieści w sobie wszystko, czego można oczekiwać od prozy podróżniczej – zwroty akcji, uniesienia oraz świat tubylców, w który można się zagłębić. Wizja ta przybliża się coraz to bardziej, a jej realizacja to zaledwie kwestia czasu. Warto wobec tego zainteresować się tym ogromnie atrakcyjnym projektem, który bez kwestionowania okaże się przebojem na lokalnych ekranach, wnosząc powiew świeżości do branży.

Fantastyczna historia Johna Bobra – naszego lokalnego Robinsona Crusoe!

Wspaniałe wyjazdy Johna Bobra bez kwestionowania dostarczą widowni bezmiar olśniewającej rozrywki. Projekt Biały Jaguar ma na celu rozpropagowanie tej postaci i twórczości Arkadego Fiedlera, wprowadzając nowe życie do serii klasyków. Będzie to opowieść o naszym rodaku, globtroterze i nieustraszonym odkrywcy, który zwiedza Nowy Świat, pełen tubylców, kolonizatorów i niezapomnianych przygód. Zmagania z dziką przyrodą, agresywni Indianie oraz poławiacze pereł – będzie to pełna życia opowieść, która pobudza wyobraźnię.
Warto oznaczyć, że postać Johna Bobra jest jedynie luźno bazująca na pewnych przesłankach historycznych. Mimo tego, nawet te nieduże poszlaki wskazują na obecność Polaka w tych rejonach, w następstwie tego warto przenieść się w świat fantazji i przeżyć niesamowite przygody w tropikach. Projekt Biały Jaguar z pewnością przypadnie go gustu starym fanom prozy Arkadego Fiedlera, niemniej jednak również przyciągnie do niej nową widownię, gotową zaznajomić te dzieła w nowej, zekranizowanej formie.

Więcej na stronie: https://www.facebook.com/BialyJaguar

scroll to top