Poradniki Ciekawostki

Na co zwrócić uwagę przy zakupie depilatora?

Depilatory stają się coraz to bardziej atrakcyjne wśród artykułów do higieny i pielęgnacji. Gwarantują one efektywne pozbycie się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. Twórcy oferują coraz to nowsze modele i śmiałe rozwiązania. Jakim sposobem dokonać wyboru słusznego depilatora? Czym się kierować oraz na co zwrócić szczególną uwagę? Na te zapytania odnajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Jakie są rodzaje depilatorów?

Na rynku jesteśmy w stanie odnaleźć kilka rodzajów depilatorów. To, co je rozróżnia to zastosowany mechanizm działania. W ten sposób jesteśmy w stanie wyróżnić: depilatory klasyczne, depilatory świetlne i depilatory laserowe.
Pierwszy typ, inaczej depilatory klasyczne, jest na rynku już od pewnego czasu. Ich mechanizm z reguły oparty jest na dyskach czy też pęsetach. Dodatki te są osadzone na głowicy – podczas jej obrotu, odblokują się i zamykają, przez co są w stanie łapać włoski. Depilator świetlny ma lampę, jaka naświetla sprecyzowany obszar cery. Nadawane jest światło, będące spektrum fal o przeróżnej długości. Fale te są z kolei wchłaniane przez cebulki włosów, poprzez co ulegają uszkodzeniu. Wiąże się to z zahamowaniem ponownego przyrostu włosa. Ostatni rodzaj, innymi słowy depilator laserowy, funkcjonuje na zasadzie emisji pojedynczej wiązki światła. Energia ta jest pochłaniana przez ten element włosa, który odpowiada za jego wzrost – inaczej brodawkę. Przez wzrost temperatury brodawka ulega uszkodzeniu bądź też także całkowitemu uszkodzeniu.

Na co zwrócić szczególną uwagę kupując depilator świetlny?

To, co warto wziąć pod uwagę w trakcie zakupu depilatora świetlnego, to fakt, czy ma on możliwość regulacji mocy. Ma to znaczenie, ponieważ każdy z nas posiada inną odporność na ból – zanadto wielka moc urządzenia może sprawiać dyskomfort. Skóra w przeróżnych miejscach ciała jest mniej czy też bardziej wrażliwa, wskutek tego moc urządzenia musimy zawsze dopasowywać do depilowanego obszaru. Niezmiernie ważne jest, by dostosować ten parametr do typu skóry. Co poniektóre urządzenia, takie jak depilator ze witryny Politaipl.com, mają akcesoryjną funkcję, którą jest rozpoznawanie rodzaju skóry.

Depilator laserowy – co należałoby wiedzieć przed kupnem?
Wybór właściwego depilatora nie należy do najprostszych zadań. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą nie wyłącznie ceną, lecz też mocą urządzenia oraz pomocniczymi funkcjami. Z pewnością warto zwrócić uwagę na sposób zasilania depilatora. Odszukamy modele, jakie są zasilane sieciowo, akumulatorowo bądź także akumulatorowo- sieciowo. Wyboru tego dokonujemy na podstawie indywidualnych potrzeb, gdyż każde z tych rozwiązań ma swoje pozytywy oraz minusy.
Ważne są także funkcje, jakie mają na celu udogodnienie przeprowadzenia depilacji. Odszukamy m.in. oprogramowania do planowania depilacji czy też czujnik rozpoznawania rodzaju skóry.
Istotna jest również możliwość regulacji mocy, i dostępna liczba trybów pracy. Aby depilacja była skutecznie i bezproblemowo przeprowadzona na przeróżnych obszarach ciała, porządnie jest dostosować możliwości depilatora. Niekiedy odnajdziemy poboczne nasadki bądź głowice, jakie spowodują, iż depilacja wrażliwych miejsc odbędzie się niemal bezboleśnie.

scroll to top