Poradniki Ciekawostki

Alternatywa dla ćwiczeń do formowania figury

Bycie fit to w dzisiejszych czasach niezmiernie popularna moda, a także styl życia dla wielu osób. Nie każdy jednak ma na tyle dużo wolnego czasu, ażeby regularnie uczęszczać na siłownię lub też na zorganizowane zajęcia sportowe w klubie fitness. Na rynku są również dostępne interesujące alternatywy, które pozwolą na modelowanie figury bez pracochłonnych ćwiczeń oraz poświęcania temu dużej ilości wolnego czasu.

Elektrostymulacja jako opcja dla ćwiczeń
Tradycyjne ćwiczenia działają na ciało przez to, iż mięśnie muszą adaptować się do ordynowanych im bodźców. Samo napinanie mięśni jest jednak możliwe nie tylko w trakcie wysiłku, jednak również podczas elektrostymulacji za pomocą specjalistycznych sprzętów. Takie urządzenia pozwalają na niesłychanie efektywny trening bez używania jakichkolwiek obciążeń zewnętrznych. Taki trening jest prócz tego o wiele krótszy, aniżeli tradycyjny, bo często wolno go ograniczyć nawet do 30 bądź też 60 minut. Jest to czas dostateczny, ażeby przećwiczyć wszystkie grupy mięśniowe oraz dać im słuszny bodziec.
Trening przy pomocy elektrostymulatora jest dobry dla osób zdrowych, a także przechodzących okres wychodzenia z wszelakich kontuzji. Profesjonalni trenerzy są w stanie tak zaprogramować trening za pomocą sprzętów elektrostymulujących, iż w trakcie niego oszczędzane są ścięgna, więzadła, kości, a także same mięśnie. Co więcej pojedyncze treningi można dobierać tak, ażeby wyznaczone grupy mięśniowe bądź części ciała nie były nadmiernie eksploatowane, co w czasie wychodzenia z kontuzji daje znaczne możliwości. Czasami jest to nawet jedyna możliwość na wdrożenie jakiejkolwiek aktywności fizycznej, jaka będzie bezpieczna.

Wyniki treningu z wykorzystaniem elektrostymulacji
Trening bazujący na elektrostymulacji może być wykorzystywany na różnorodne sposoby. Pomiędzy innymi może sprzyjać, jako narzędzie do redukcji tkanki tłuszczowej. To właśnie dzięki temu, iż na jednej jednostce można pracować nad całym ciałem, spala on kolosalną ilość energii. Prócz tego mięśnie pracują intensywnie, wobec tego może on też służyć jako narzędzie do budowania masy mięśniowej bądź do wyrzeźbienia ciała. Taki trening wpływa również podobnie jak standardowe ćwiczenia fizyczne na wzmocnienie układu ruchu oraz zwiększenie siły mięśni.

Zapraszamy do zaznajomienia się z propozycją naszego klubu studiofigurastalowawola.pl, w jakim realizujemy treningi za pomocą elektrostymulacji, a też świadczymy inne usługi powiązane z treningiem. W stworzonym przez nas klubie prowadzimy regularne treningi za pomocą najnowocześniejszego wyposażenia do elektrostymulacji, a co więcej mamy w ogromnej ofercie szereg innych usług związanych z modelowaniem sylwetki.

scroll to top